Wycieczka do Czarnobyla na dwa dni

Misją naszej firmy Wycieczki-do-Czarnobyla.PL jest ciągłe doskonalenie obsługi i doświadczeń turystów podróżujących do strefy wykluczenia w Czarnobylu. Nasz zespół nieustannie znajduje najlepsze sposoby na zaskoczenie i prawdziwe informowanie gości w Czarnobylu o historii, wypadku, konsekwencjach, bezpieczeństwie radiologicznym, przyrodzie i pracy obecnie w czarnobylskiej strefie wykluczenia. Całą naszą pracę wykonamy profesjonalnie iz głębokim szacunkiem dla strefy czarnobylskiej jako muzeum i pomnika, który należy zachować dla przyszłych pokoleń.

Opowiemy Ci więcej o oferowanej przez nas wycieczce.

Nowoczesna flota własnych minibusów

Dla wygody naszych klientów korzystamy z naszych nowoczesnych minibusów Mercedes Sprinter, które znacznie wyprzedzają swoją klasę, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Wycieczka do Czarnobyla to ponad 330 km po nienajlepszych drogach. Dlatego w Wycieczki-do-Czarnobyla.PL kładziemy duży nacisk na edukację kierowców i utrzymywanie naszych pojazdów w najlepszym stanie technicznym. Wszystkie nasze minibusy są zgodne z europejskimi normami transportu pasażerskiego, łącznie z dwukołową tylną osią. Wszystkie pojazdy wyposażone są w klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, routery Wi-Fi oraz ładowanie USB dla pasażerów. Prędkość i lokalizacja są monitorowane przez nasz system śledzenia GPS, dzięki czemu nasi goście mogą bezpiecznie i przyjemnie jeździć po trasie.

Informacje dla tych, którzy wybierają się na dwudniową (lub więcej) wycieczkę

Jeśli Twoja wycieczka obejmuje nocleg w okolicy, zwykle meldujemy się w jednym z lokalnych hoteli. Wszystkie hotele są dość stare. Jeden z hoteli jest nieco lepszy dla jednej osoby, drugi dla innej. Na pewno zostaniesz skonsultowany przez naszego managera i opowie Ci szczegółowo o hotelu i warunkach mieszkaniowych. Jako touroperator praktycznie nie mamy kontroli nad zakwaterowaniem w strefie. Ponieważ wszystkie hotele nie mają gwiazdek * - można oczekiwać od personelu typowego sowieckiego nastawienia (jednak z czystą pościelą). Należy pamiętać, że dania w okolicy są proste - po prostu źródło węglowodanów i białka. Osoby o specjalnych potrzebach żywieniowych mogą przywieźć własne jedzenie.

Stołówka w Czarnobylu

Posiłki w Strefie Wykluczenia oferowane są w dwóch głównych stołówkach - jedna znajduje się w mieście Czarnobyl w "Dziesiątce", a druga w stołówce nr 19, znajdującej się w pobliżu elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Wszystkie produkty spożywcze pochodzą spoza Strefy Wykluczenia (zgodnie z ustawodawstwem Ukrainy). Wycieczki-do-Czarnobyla.PL nie ma żadnego interesu finansowego w zapewnianiu wyżywienia dla odwiedzających Strefę Wykluczenia. Wycieczki-do-Czarnobyla.PL nie kontroluje przygotowania posiłków ani nie gwarantuje dostępności niektórych opcji wyżywienia. Według 90% odwiedzających ich wrażenia z kolacji w strefie Czarnobyla były albo doskonałe, albo dobre.

Elastyczność naszej trasy

Podczas naszej 2-dniowej wycieczki po Czarnobylu ograniczamy wielkość grupy do 12 osób! Daje nam to dużą elastyczność, dzięki czemu możemy dostosować naszą trasę w oparciu o zainteresowania grupy. Jeśli interesuje Cię coś więcej niż tylko wycieczka po stronie reaktora, Wycieczki-do-Czarnobyla.PL pomoże Ci w stworzeniu profesjonalnych programów rozwoju, modułów szkolnictwa wyższego lub programów specjalnych o dowolnym standardzie i z dowolną potrzebną zawartością. Możemy pracować w Twoim czasie i budżecie.

Czy jest potrzebny licznika Geigera?

Osobiste dozymetry promieniowania i liczniki Geigera to różne rzeczy. PRD są dostarczane przez władze do pomiaru promieniowania wystawionego na ludzi podczas wycieczki (są one wymagane i zawarte w cenie). Ale dane z tych dozymetrów można odczytać na specjalnym sprzęcie (brak czujnika i wyświetlacza). Liczniki Geigera pokazują rzeczywiste poziomy promieniowania na cyfrowym wyświetlaczu w mikrosiwertach (są one opcjonalne i kosztują 8 USD dziennie).

Korzystanie z dronów

Masz niepowtarzalną okazję uchwycić strefę wykluczenia z lotu ptaka. Na kilkudniowej wycieczce (nawet dwudniowej wycieczce grupowej) mamy mnóstwo czasu na jazdę, spacer i latanie. Istnieją miejsca, w których obowiązują ograniczenia lotów (na przykład nad obiektami jądrowymi), ale nad większośćą miejsc można latać. Aby uzyskać pozwolenie, będziemy potrzebować modelu i numeru Twojego drona.

Odkryj opuszczony Czarnobyl i miasto duchów Prypeć od „Mostu Śmierci” do słynnego Placu Targowego, poznaj ciche zniszczenia w wypadku i wyniki operacji dekontaminacji. Ta wycieczka da Ci możliwość doświadczenia postapokaliptycznej atmosfery.