Lokalizacje

Koszt wycieczki do strefy wykluczenia w Czarnobylu obejmuje:
 • Transport (Kijów ⇒ Czarnobylska strefa wykluczenia ⇒ Kijów wygodnym autobusem lub minivanem z klimatyzacją i telewizorem);
 • Posiłki (obiad w stołówce elektrowni atomowej w Czarnobylu podczas 1-dniowej wycieczki oraz kompleksu obejmującego śniadanie / obiad i obiad / kolację, z wyłączeniem napojów alkoholowych, w przypadku wycieczek kilkudniowych);
 • Doskonałe wskazówki i pomoc naszych przewodników;
 • Pomocna obsługa i przyjazna atmosfera podczas całej wizyty;
 • Zakwaterowanie w hotelu w przypadku kilkudniowego wyjazdu.

Licznik Geigera do pomiaru promieniowania tła podczas wycieczek tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.

3, 4, 5-dniowe wycieczki przeznaczone są głównie dla fotografów i osób, które w każdej lokalizacji potrzebują znacznie więcej czasu. Podczas takich wycieczek odwiedzamy najbardziej tajemnicze i niezwyciężone trasy czarnobylskiej strefy wykluczenia.

Nocleg w jednym z hoteli w Czarnobylu wliczony jest w koszt kilkudniowych wycieczek. Pokoje są w większości dwuosobowe, wspólny prysznic i toaleta, darmowe Wi-Fi - raczej wolny, ale wystarczająco dobry, aby wysyłać wiadomości i zdjęcia do znajomych. Pokoje jednoosobowe są płatne na życzenie i zależnie od dostępności hotelu (dodatkowe 40 USD).

Popularne lokalizacje

Opłata za zwiedzanie elektrowni atomowej w Czarnobylu

„Wycieczka po elektrowni” - 630 dolarów od osoby (Turyści zobaczą również zintegrowany zautomatyzowany system obiektu Shelter, za pomocą którego obiekt jest sterowany określonymi parametrami. Przewodnik szczegółowo opowie o wypadku na stacji w Czarnobylu, likwidacji obiektu konsekwencje i pierwsze dni po wypadku, dowiesz się kilku faktów o wypadku i osobach, które wzięły udział w likwidacji i ewakuacji mieszkańców).

„Wycieczka po elektrowni”: dostępne codziennie.

Wycieczkę po elektrowni jądrowej w Czarnobylu należy wcześniej zarezerwować i w pełni opłacić na 3 tygodnie przed datą wizyty.

Dodatkowa opłata za transfer z międzynarodowego lotniska Boryspol do miejsca zamieszkania / hotelu w Kijowie lub w przeciwnym kierunku, zgodnie z ustaleniami

WAŻNA INFORMACJA: Co wolno robić, a czego nie!

 • Upewnij się, że wiesz coś przed wyjazdem do strefy wykluczenia w Czarnobylu.
 • Tylko jako członek oficjalnej grupy turystycznej w towarzystwie oficjalnego przedstawiciela Strefy Wykluczenia (licencjonowanego przewodnika) można wejść na teren Strefy Wykluczenia.
 • Tylko z paszportem można wyruszyć w podróż do Czarnobyla (inne dokumenty, takie jak dowód osobisty lub prawo jazdy, nie spełniają tych wymagań). Nie będziesz mógł uczestniczyć w wycieczce i wjechać do strefy wykluczenia w Czarnobylu bez ważnego paszportu.
 • Aby wjechać na terytorium Czarnobyla, trzeba mieć ukończone 18 lat.
 • W Strefie Wykluczenia obowiązuje godzina policyjna - jazda samochodem i chodzenie po niej dozwolone jest tylko od 7:00 do 20:00.
 • Musisz upewnić się, że masz własną polisę ubezpieczeniową.
 • Zabrania się fotografowania lub filmowania obiektów na posterunkach kontrolnych i funkcjonariuszy policji.
 • Statywy są dozwolone w Strefie Wykluczenia

WYŻYWIENIE podczas wycieczki

Zwykle jemy obiad w stołówce elektrowni jądrowej w Czarnobylu od 1:00 do 2:30 w dniu wycieczki.

W przypadku wycieczek kilkudniowych kolacja i śniadanie są również wliczone w cenę. Wszystkie produkty spożywcze zostały przywiezione do Strefy Wykluczenia z zewnątrz i nie zawierają promieniowania. Dla tych, którzy chcą spróbować jakiejś radioaktywnej żywności, kosztuje to dodatkowo. Daj mi znać z wyprzedzeniem.

Czy można używać dronów?

Możesz zabrać drony do Strefy Wykluczenia i używać ich, przestrzegając pewnych zasad, i zapytać o to swojego przewodnika (* ograniczenie odległości - dozwolone jest używanie dronów w odległości 5000 metrów i dalej od terenów przemysłowych elektrowni atomowej w Czarnobylu).

Dress code na podróż

Buty z zakrytymi palcami (bez sandałów i kapci). Będziesz chodził po dużej ilości szkła i gruzu, więc radzę Ci założyć do tego odpowiednie buty, aby nie zranić się! Koszula z długim rękawem (bez koszuli lub koszuli z krótkim rękawem). Spodnie (bez spódnic, legginsów i szortów).

Leki

Proszę wziąć pod uwagę, że w strefie wyłączonej z Czarnobyla nie ma aptek.

Jeśli jesteś na coś uczulony, daj mi znać z wyprzedzeniem. Proszę rozważyć zabranie ze sobą własnych leków (w razie potrzeby).

CO JEST POTRZEBNE, ABY ZAREZERWOWAĆ WYCIECZKĘ:

Wybierz żądaną datę / daty wycieczki

Skontaktuj się z naszymi menedżerami w celu ustalenia terminów. Po wyrażeniu zgody będziemy potrzebować następujących danych:

Zdjęcie Twojego paszportu (wymagane do uzyskania niezbędnych zezwoleń na wjazd na terytorium Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, zwłaszcza jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę do elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Ze względu na ograniczony reżim strefy wykluczenia w Czarnobylu, wszystkie paszporty są skanowane przez strażników policyjnych przy wejściu do ELEKTROWNI JĄDROWEJ).

Wysokość kaucji uzależniona jest od ilości gości i programu wycieczki (o wysokości zadatku zostaniesz poinformowany w trakcie rezerwacji).

Jeśli program wycieczki obejmuje wycieczkę do wnętrza elektrowni jądrowej w Czarnobylu, wówczas jej koszt (wizyta w elektrowni jądrowej w Czarnobylu) musi zostać opłacony w całości w wysokości depozytu.

Punkt spotkania

Miejscem spotkania jest centralne miejsce Ukrainy „Majdan Niepodległości”. Współrzędne: (50.4503455, 30.5235828)