FAQ

Czy podczas podróży odwiedzę elektrownię w Czarnobylu?

Tak, możesz odwiedzić elektrownię Jądrowa w Czarnobylu podczas prywatnej wycieczki lub wybrać „Odwiedź Czarnobylska Elektrownia Jądrowa.”

Podczas zwiedzania elektrowni jądrowej w Czarnobylu odwiedziesz centralny i blokowy panel sterowania, główne pompy obiegowe i wiele innych interesujących i kultowych miejsc elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Zwiedzanie elektrowni w Czarnobylu należy również uwzględnić wizytę w Prypeci i innych miejscach

Jak sprawdzić, jaka dawka została otrzymana podczas wycieczek?

Przed wejściem do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia każdy turysta otrzyma specjalne urządzenia magazynowe, po zakończeniu wycieczki będzie można dowiedzieć się jaką dawkę promieniowania otrzymał turysta.

Dzięki sprawdzonym trasom wszystkie trasy nie zagrażają zdrowiu turystów i są bezpieczne - równe 2-3 godzinnemu lotowi samolotem.

Dlatego po wycieczce koniecznie pojawi się kontrola dozymetryczna.

Czy muszę wykupić ubezpieczenie przed wycieczką?
Ubezpieczenie jest wystawiane automatycznie wraz z przepustką i pozwoleniem na wizytę w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. W tym celu musisz przesłać dane paszportowe do menedżera.
Ile kosztuje podróż do Czarnobyla?
Więcej o cenach dowiesz się na stronie https://wycieczki-do-czarnobyla.pl/wycieczka-grupowa
Jak zapłacić za wycieczkę do Czarnobyla?
Możesz zapłacić za całą wycieczkę lub dokonać przedpłaty w momencie rezerwacji (przez PayPal i inne popularne systemy płatności) lub zapłacić gotówką w autobusie.
Dla ilu osób jest przeznaczona wycieczka grupowa?
Nasza firma zapewnia komfortowe minibusy na 15 osób. W grupie średnio 10 osób - optymalne na wycieczki.
Czy w Czarnobylu można robić zdjęcia i nagrywać filmy?

Podczas wyjazdu można swobodnie robić zdjęcia, kręcić filmy. Ograniczenia obowiązują tylko na terenie EJ w Czarnobylu, gdzie filmowanie jest dozwolone tylko w pobliżu tarasu widokowego obok łuku 4. bloku energetycznego EJ.

Możesz także nagrywać wideo z drona, tylko za zgodą administracji. Przy wydawaniu przepustek należy złożyć wniosek o filmowanie.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe dotyczące zwiedzania Czarnobyla?
Tak, na wycieczkę mogą brać osoby, które ukończyły 18 lat
Koronawirus i wycieczki
Od 1 czerwca strefa Czarnobyla jest otwarta dla wycieczek z pewnymi ograniczeniami. W punkcie kontrolnym Dityatki wprowadzany jest tryb maski i kontrola temperatury.
Pożary lasów na dużą skalę i zwiększony poziom promieniowania
W kwietniu i do połowy maja w strefie Czarnobyla szalały pożary lasów. Do gaszenia wysłano dużą liczbę sprzętu i strażaków. W miejscach pożaru zaobserwowano wzrost poziomu promieniowania, a po kilku miesiącach poziom promieniowania wrócił do normy.
Czy odwiedzanie Czarnobyla jest bezpieczne?
Tak Ogólnie w strefie czarnobylskiej wysoki poziom promieniowania występuje tylko w niektórych miejscach. Nie martw się Albo w ogóle nie dojdziesz do tych miejsc, albo będziesz tam bardzo krótko. Pewnego dnia, kiedy odbędzie się wycieczka, ciało ludzkie otrzyma promieniowanie rentgenowskie na poziomie odpowiadającym przybliżonej dawce 0,0005. W przybliżeniu taką samą ilość promieniowania gamma można uzyskać w samolocie w ciągu trzech do pięciu godzin. Więc nie ma krzywdy. Nawet podczas lotu do Kijowa będzie więcej promieniowania.
Jakie ubrania lepiej wybrać na wycieczkę?
Nie ma potrzeby wybierania specjalnego wyposażenia, obuwia lub sprzętu ochronnego. Jednak zaleca się noszenie ubrań z długimi rękawami (bez kapci, szortów i koszulek!)
Potrzebujesz specjalnego sprzętu ochronnego?
Nie, nic nie jest wymagane do odwiedzenia Czarnobyla, Prypeci i okolic. Ale w razie wątpliwości wybierz kombinezon ochrony chemicznej. To prawda, że ​​pomoże to nie chronić przed promieniowaniem, ale sprawi, że Twoje zdjęcia będą bardziej klimatyczne.
Czy potrzebuję dozymetru?
Nie, znowu Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ale nikt nie zabrania ci zabrania narzędzi do obliczenia poziomu promieniowania. Lub wybierz opcję „Dozymetr”.
W jakim języku mówi przewodnik?
Angielski, ukraiński, rosyjski. Jeśli grupa jest wielojęzyczna, wybierany jest język większości uczestników. Główne atrakcje zostaną natychmiast opisane we wszystkich językach. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje wrażenia z wizyty w Czarnobylu były jak najbardziej cudowne. W strefie wykluczenia jest wystarczająco dużo spektakularnych widoków, które są interesujące, aby po prostu zobaczyć i poczuć.
Czy mogę zarezerwować wycieczkę jutro?
Tak Oferujemy je codziennie. Ponadto organizacja jest możliwa zarówno w grupie, jak i samodzielnie.
Dlaczego warto z nami współpracować?
Naszi przewodnicy to profesjonaliści, którzy oferują najlepsze trasy dla wszystkich wycieczek, są całkowicie legalni, bezpieczni. Jesteśmy najlepszym wyborem, co potwierdzają recenzje turystów.
Która trasa jest lepsza - grupowa czy prywatna?
Grupy są odpowiednie dla tych, którzy chcą szybko, informacyjnie, interesujące jest spojrzenie na wszystko; ale z prywatnym zobaczysz znacznie więcej atrakcji.