FAQ

Czy odwiedzanie Czarnobyla jest bezpieczne?
Tak Ogólnie w strefie czarnobylskiej wysoki poziom promieniowania występuje tylko w niektórych miejscach. Nie martw się Albo w ogóle nie dojdziesz do tych miejsc, albo będziesz tam bardzo krótko. Pewnego dnia, kiedy odbędzie się wycieczka, ciało ludzkie otrzyma promieniowanie rentgenowskie na poziomie odpowiadającym przybliżonej dawce 0,0005. W przybliżeniu taką samą ilość promieniowania gamma można uzyskać w samolocie w ciągu trzech do pięciu godzin. Więc nie ma krzywdy. Nawet podczas lotu do Kijowa będzie więcej promieniowania.
Jakie ubrania lepiej wybrać na wycieczkę?
Nie ma potrzeby wybierania specjalnego wyposażenia, obuwia lub sprzętu ochronnego. Jednak zaleca się noszenie ubrań z długimi rękawami (bez kapci, szortów i koszulek!)
Potrzebujesz specjalnego sprzętu ochronnego?
Nie, nic nie jest wymagane do odwiedzenia Czarnobyla, Prypeci i okolic. Ale w razie wątpliwości wybierz kombinezon ochrony chemicznej. To prawda, że ​​pomoże to nie chronić przed promieniowaniem, ale sprawi, że Twoje zdjęcia będą bardziej klimatyczne.
Czy potrzebuję dozymetru?
Nie, znowu Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ale nikt nie zabrania ci zabrania narzędzi do obliczenia poziomu promieniowania. Lub wybierz opcję „Dozymetr”.
W jakim języku mówi przewodnik?
Angielski, ukraiński, rosyjski. Jeśli grupa jest wielojęzyczna, wybierany jest język większości uczestników. Główne atrakcje zostaną natychmiast opisane we wszystkich językach. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje wrażenia z wizyty w Czarnobylu były jak najbardziej cudowne. W strefie wykluczenia jest wystarczająco dużo spektakularnych widoków, które są interesujące, aby po prostu zobaczyć i poczuć.
Czy mogę zarezerwować wycieczkę jutro?
Tak Oferujemy je codziennie. Ponadto organizacja jest możliwa zarówno w grupie, jak i samodzielnie.
Dlaczego warto z nami współpracować?
Naszi przewodnicy to profesjonaliści, którzy oferują najlepsze trasy dla wszystkich wycieczek, są całkowicie legalni, bezpieczni. Jesteśmy najlepszym wyborem, co potwierdzają recenzje turystów.
Która trasa jest lepsza - grupowa czy prywatna?
Grupy są odpowiednie dla tych, którzy chcą szybko, informacyjnie, interesujące jest spojrzenie na wszystko; ale z prywatnym zobaczysz znacznie więcej atrakcji.