Artykuły

Dźwigi portowe martwego miasta Prypeć
Niektórzy wolą wycieczkę nad ciepłe morze. Ale są tacy, którzy wybierają taką drogę na wakacje, która przez długi czas zareaguje w ich sercach autentycznymi i ostrymi emocjami.
Park rozrywki w Prypeci - jednym z najbardziej klimatycznych miejsc
Strefa Czarnobylska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla turystów na całej Ukrainie. Jej symbolem jest diabelski młyn w wesołym miasteczku.
Opuszczone wioski strefy wykluczenia w Czarnobylu
Czarnobyl i Prypeć to miasta duchów. Zostali porzuceni za noc przez wszystkich mieszkańców. Wszystko to było po prostu puste.
Charakter strefy czarnobylskiej: Prypeć i Czarnobyl
Katastrofa wydarzyła się w Czarnobylu ponad 30 lat temu. W tym czasie świat stworzony przez człowieka, porzucony przez ludzi, zacząła podbijać natura.
Wypadek w elektrowni jądrowej w Czarnobylu
26 kwietnia 1986 r. - ta data stała się śmiertelną w życiu setek tysięcy ludzi. Tego dnia w Czarnobylu doszło do największego wypadku w elektrowni jądrowej, który miał katastrofalne konsekwencje.
Czy bezpiecznie jest odwiedziać Czarnobyl?
Po wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu miasto Prypeć i otaczający go obszar o promieniu 30 km zostały zamknięte dla zwiedzających, ponieważ stanowiły poważne zagrożenie dla ludzi.
Nowe bezpieczne Uwięzienie - ciekawe fakty
26 kwietnia 1986 r. Jest bez wątpienia jednym z najgorszych dni w historii energetyki jądrowej.
10 najlepszych atmosferycznych miejsc w Czarnobylu
Widoki w Czarnobylu fascynują wielu. Ale jakie miejsca warto odwiedzić, aby całkowicie zanurzyć się w świecie, którego już nie ma.
Dlaczego Prypeć jest tak atrakcyjny dla turystów?
Od wypadku w Czarnobylu minęło ponad 30 lat, a dziś obszar ten staje się atrakcyjny dla turystów - i nie tylko w krajach sąsiednich.
Strefa Czarnobylska stała się kolejną unikalną rezerwą Ukrainy?
Czy czlowiek może być groźniejszym zagrożeniem dla dzikiej przyrody niż promieniowanie? Wspólne badania przeprowadzone przez angielskich i ukraińskich naukowców potwierdzają, że tak.
Jak zmieniła się strefa w Czarnobylu na przestrzeni 30 lat
Wycieczka do Prypeci to ekscytująca przygoda dla każdego turysty. Nawet po 30 latach zwiedzanie Prypeci robi głębokie wrażenie, mimo że od tamtego czasu wiele się zmieniło.
Sekretny obiekt Czarnobyla-2
Wymieniając zabytki Czarnobyla, nie można nie wspomnieć o obiekcie Czarnobyla-2. Druga nazwa tego budynku to „Duga”. Do niedawna projekt pozostawał tajny, ale teraz każdy może go odwiedzić, korzystając z usługi Chernobyl Tour.
Prypeć - miasto duchów
Wcześniej tylko śmiałkowie podróżowali do Prypeci. Wysokie promieniowanie od dawna cierpiącego miasta nie pozwoliło go odwiedzić bez konsekwencji zdrowotnych. Dziś sytuacja zmieniła się tak bardzo, że odbywają się wycieczki po mieście dotkniętym wybuchem elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Co powinien wiedzieć turysta przed wyjazdem?
Jak zmienił się poziom promieniowania w Czarnobylu od czasu wypadku?
Czarnobyl to miejsce, w którym można zobaczyć konsekwencje ludzkiej nieostrożności. Eksplozja reaktora jądrowego w kwietniu 1986 r. Podzieliła ludzkie życie na przed i po...
Interesujące fakty o strefie Czarnobyla
W 1986 r., Smutny dla ZSRR, wiele osób zginęło z powodu wybuchu reaktora jądrowego i promieniowania radioaktywnego na ziemiach Czarnobyla, Prypeć i okolicznych wiosek. Ta straszna tragedia zrodziła wiele plotek i legend. Przeciwnie, mogą zapoznać się z faktami dotyczącymi strefy czarnobylskiej.