Pomnik „Tym, którzy uratowali świat” - najsłynniejszy pomnik Czarnobyla

Jednym z pierwszych strażaków, którzy przybyli, aby ugasić pożar w reaktorze jądrowym, byli pracownicy straży pożarnej nr 17 z miasta Czarnobyla. Ta część jest obecnie czynna i znana jest z wyjątkowego zoo, które znajduje się na jej terenie. Miejscowi leśnicy przywożą do zoo zwierzęta. Zasadniczo są to zwierzęta, które wpadły w ten lub inny problem i wymagają rehabilitacji. Wśród mieszkańców zoo można zobaczyć wilki, lisy, jelenie, dziki i konie.

Remiza strażacka nr 17 w Czarnobylu znana jest również z pomnika „Tym, którzy uratowali świat”, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Czarnobyla. Pomnik został zbudowany na cześć bohaterów likwidatorów katastrofy w Czarnobylu, a jego wyjątkowość polega na tym, że został stworzony nie przez profesjonalistów, ale przez zwykłych ludzi, którzy dziś pracują na terenie jednostki. Niektórzy budowniczowie pomnika podzielają teorię, że rzeźby bohaterów likwidatorów zostały wykonane z tego samego betonu, który służył w sarkofagu. Wysokość pomnika to 8 metrów, a pośrodku pomnika, pomiędzy rzeźbami bohaterów, w górnej części znajduje się stela z krzyżem. Uczestnicy tych fatalnych wydarzeń i pracownicy Czarnobyla co roku przyjeżdżają pod ten pomnik, aby okazać szacunek każdemu, kto ugasił pożar czwartego bloku energetycznego i nie pozwolił płomieniowi przejść do sąsiedniego trzeciego bloku.

Wycieczki do strefy wykluczenia Czernobyl

Wizyta pod pomnikiem „Tym, którzy uratowali świat” to obowiązkowy program wycieczki do Czarnobyla. Dzięki naszej firmie możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie wycieczkę i cieszyć się widokami, zobaczyć stację kolejową „Janow”, fabrykę „Jupiter”, obiekt Chernobyl-2, odwiedzić zniszczony Prypeć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Czarnobylu a ogólnie o wypadeku.

Pomnik „Tym, którzy uratowali świat” - najsłynniejszy pomnik Czarnobyla
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły