Sumy w Czarnobylu

Wielu turystom wycieczka do Czarnobyla kojarzy się z postapokaliptycznym martwym miastem, niegdyś pięknym i pełnym młodych mieszkańców. Ale nie wszyscy turyści wiedzą, że Czarnobyl jest bogaty nie tylko w różne tajne obiekty i budowle, ponieważ znajdują się tu również różne zwierzęta, a w zbiornikach żyją ogromne sumy. Przy tym wszystkim są też tacy turyści, którzy zadają pytanie, gdzie i jak można zobaczyć nie tylko zwierzęta, ale także nakarmić sumy?

Należy zauważyć, że tego typu wycieczka nie jest do końca typowa, dlatego takie wydarzenie można uznać za dość wyjątkowe, tym bardziej nieprawdopodobne, że gdzie indziej w naszym kraju można nakarmić takich lokalnych mieszkańców - sumów. Po przybyciu do Czarnobyla takie marzenie można zrealizować na moście nad kanałem obejściowym stawu chłodzącego.

Gdzie można karmić sumy w Czarnobylu?

Zanim odwiedzisz suma, doświadczony przewodnik poradzi Ci zaopatrzyć się w chłeb, bo taka rozrywka dostarczy Ci wielu pozytywnych emocji. Również turysta powinien wiedzieć, że sumy zimą przebywają w zimowiskach od około początku listopada do połowy marca, więc sumy można karmić tylko w ciepłym sezonie.

Chociaż turyści odwiedzający strefę wykluczenia w Czarnobylu zimą nie mają możliwości zapoznania się z sumami, mają świetną okazję do podziwiania krajobrazów miasta Prypeć, ponieważ na drzewach nie ma liści, a całe miasto jest jak na dłoni. Budynki w nowym wyglądzie wznoszą się przed zwiedzającymi ChEZ, a samo miasto nabiera w świadomości nowych kolorów.

Oprócz powyższych wycieczek w strefie wykluczenia w Czarnobylu istnieje wiele innych obiektów i konstrukcji godnych uwagi każdego konesera postapokaliptycznego świata, na przykład wystarczy wizyta w ściśle tajnym obiekcie Czarnobyl-2 wspomnienia na całe życie i nikt nie wie, jak długo obiekt może wytrzymać, w końcu natura płynnie zbiera swoje żniwo.

Sumy w Czarnobylu
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły