Gdzie szukać „Białego Domu” w opuszczonym mieście Prypeć

Po wypadku w elektrowni atomowej w Czarnobylu lokalni mieszkańcy na zawsze opuścili miasto Prypeć, pozostawiając bez opieki około 12 tysięcy mieszkań. Opuszczone domy nie przetrwały z rąk maruderów i dziś praktycznie nie różnią się od siebie, ale mają swoją niepowtarzalną historię.

Niemniej jednak jeden z tych domów nadal budzi duże zainteresowanie. Mowa o tzw. „Białym Domu”, ponieważ mieszkało w nim wielu przywódców różnych obiektów miasta, urzędników partyjnych, a także szef elektrowni atomowej w Czarnobylu Wiktor Bryukhanov. Na dachu tego domu widnieje popularne wówczas hasło - „Chwała Leninowi! Chwała partii! ”, A znajduje się przy Alei Lenina 32/13. Choć dziś dom jest w złym stanie, w czasie wypadku był uważany za elitarny, a z jego okien otworzyły się niesamowite krajobrazy. Dom położony jest w samym centrum opuszczonego miasta Prypeć i nadal przyciąga wielu turystów i dzikie zwierzęta, które nie boją się turystów i chętnie przyjmują od nich smakołyki.

Również „Biały Dom” przyciąga turystów, gdyż słynie z jednej z głównych atrakcji Prypeci - żółtej budki telefonicznej, która do dziś zachowała się na rogu domu. Obiekt ten słynie również z tego, że ta budka telefoniczna pojawiła się w opartym na prawdziwych wydarzeniach serialu „Motylki”, zbiegającym się w czasie z wydarzeniami z wypadku w Czarnobylu.

Sklep „Tęcza”, który miał przynosić radość

Na pierwszym piętrze tego „Białego Domu” przed wypadkiem działał sklep nr 1 „Raduga”, w którym każdy mieszkaniec mógł kupić artykuły gospodarstwa domowego, różnego rodzaju sprzęt AGD, artykuły papiernicze i części samochodowe. Ciekawostką jest fakt, że wiosną 1986 roku sklep chciał otworzyć salon do obsługi nowożeńców, ponieważ miasto było dość młode, a śluby w nim, co jest dość naturalne, były częstym zjawiskiem. Salon miał piękne wnętrze, w którym dominował biały marmur ozdobiony złotem. Niemniej jednak ta straszna noc 26 kwietnia 1986 zmieniła wszystkie plany i to właśnie tutaj rozebrano cały sprzęt z apartamentów Prypeci, aby rabusie nie mogli go ukraść. Ale nawet takie środki nie pomogły, a z biegiem czasu sklep również został splądrowany.

Wycieczki do strefy wykluczenia w Czarnobylu

Z naszą firmą możesz odwiedzić nie tylko „Biały Dom”, ale także inne unikalne lokacje opuszczonego miasta Prypeci. Kompetentny przewodnik, który od kilku lat jest zaznajomiony z ChEZ, będzie w stanie poprowadzić na cmentarzyska i osadniki, zabrać na wycieczkę do opuszczonych obozów pionierów, a także opowie o unikalnych tajemnicach tajnego miasta „Czarnobyl” -2 ", co nie jest nawet wskazane na mapach.

Gdzie szukać „Białego Domu” w opuszczonym mieście Prypeć
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły