Dlaczego Prypeć jest tak atrakcyjny dla turystów?

Od wypadku w Czarnobylu minęło ponad 30 lat, a dziś obszar ten staje się atrakcyjny dla turystów - i nie tylko w krajach sąsiednich. Dowiemy się, dlaczego Prypeć jest tak atrakcyjny dla turystów?

Wycieczka do Prypeci - co zobaczymy i czego nauczymy się

Dawny obszar katastrofy jest dziś regionem całkowicie bezpiecznym przed promieniowaniem dla turystów, gości i mieszkańców. Wyniki badań najlepszych światowych laboratoriów za granicą dowiodły od dawna, że ​​podróż do Prypeci to klimatyczna podróż w przeszłość i okazja do zdobycia nowej wiedzy i wrażeń.

Prypeć obejmuje nie tylko zwiedzanie, ale także uczenie się podczas wycieczki umiejętności przetrwania w incydencie radiacyjnym, które mogą być przydatne dla każdej współczesnej osoby. Istnieje wiele specjalnie zaprojektowanych scenariuszy dla wszystkich wycieczek, w tym tematycznych: widok z lotu ptaka; indywidualne programy - od jednego do 30 dni; wycieczki grupowe na 1 lub 3-7 dni; jednodniowa wycieczka poznawcza z wizytą w strefie - w elektrowni jądrowej w Czarnobylu itp.

Na prośbę turystów przygotowywana jest wycieczka do Czarnobyla z polskim przewodnikiem.

Prypeć - zwiedzanie i zanurzenie w atmosferze

W Prypeci mieszkało kiedyś ponad 50 tysięcy ludzi. Dziś jest to miasto-pomnik, które zostało opuszczone przez ludzi podczas katastrofy w Czarnobylu. Teraz jest to zaciszny cichy zakątek z domami jednorodzinnymi - kilkoma mieszkańcami, którzy wciąż pamiętają te czasy. Natura Prypeći jest prawdziwym rajem, wszystko jest pachnące i pełne aromatów roślin i kwitnących drzew. Jeśli chcesz odwiedzić Prypeć zimą, również nie będziesz rozczarowany, ponieważ nie znajdziesz bardziej odosobnionego i ciekawego miejsca, wszystko jest przesiąknięte spokojem i harmonią. Ciekawscy turyści będą mogli odwiedzić taras widokowy Sarkofagu, wędrować ulicami opuszczonego miasta, zanurzyć się w naturze Czarnobyla, porozmawiać z miejscową ludnością, która ma coś do powiedzenia każdemu gościowi. Odwiedzaj niedostępne miejsca, które są ukryte przed oczami przechodniów.

Wycieczka do Prypeci to adrenalina, wiedza, zanurzenie w atmosferze strefy, ale jednocześnie - samotność, spokój i piękno otoczenia. Warunki na nocleg lub zakwaterowanie są doskonałe, jest wszystko, dla regeneracji przed kolejną podróżą do Czarnobyla.

Dlaczego Prypeć jest tak atrakcyjny dla turystów?
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły