10 najlepszych atmosferycznych miejsc w Czarnobylu

Gatunki w Czarnobylu fascynują wielu. Ale jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki do Czarnobyla, aby całkowicie zanurzyć się w minionym świecie. Ale czy jego echo jest wszędzie? Dowiadujemy się.

1. Ponad-horyzontalna stacja radarowa „Duga”. W Związku Radzieckim było to tajne miejsce w Czarnobylu-2, a na mapach można je było postrzegać jako obóz dla dzieci. Niesamowity rozmiar instalacji jest fascynujący i zaskakujący.

2. Nowe bezpieczne Uwięzienie. Sarkofag w Czarnobylu to niesamowita inwestycja dla bezpieczeństwa tych, którzy przeżyli. To kopuła, pod którą pozostała pamięć tysięcy ludzi. Teraz ich siedziba jest na zawsze - Czarnobyl.

3. Wieże chłodnicze. Podobnie jak wieże z przeszłości, mają swoją historię. Niestety nie mieli czasu, aby pokazać swoją moc.

4. Elektrownia jądrowa w Czarnobylu. Miejsce epicentrum, tragedii, horroru. Być może jest to jedna z najbardziej imponujących lokalizacji podczas podróży do Czarnobyla, która pozostawi ranę w sercu.

5. Park rozrywki. Wpłynie na głębiny wszystkich: beztroskie dni rodzin, małych i niewinnych dzieci - wiele z nich nigdy nie rozpozna zmartwień i trudności wieku dorosłego. Szczęście rozpuszczone w przejażdżkach.

6. Czerwony las. Miejsce, w którym pomimo niewiarygodnego poziomu promieniowania życie trwało dalej. Główny cios był niezachwianie podtrzymywany przez naturę i narodził się na nowo ze względu na przyszłość.

7. Prypeć. Wędrowanie po mieście, które wciąż żyje w Związku Radzieckim, jest szczególnie interesujące. Życie zatrzymało się na zawsze w domach, szkołach, szpitalach - to nie do opisania.

8. Wieś Kopaczi. To było między Prypeć a Czarnobylem. Teraz są to tylko dwa budynki: budynek z cegły i przedszkole. Zabawki czekające na swoje dzieci na zawsze pozostaną tutaj.

9. Sowieckie centrum dowodzenia. Dawny tajny obiekt, który może nadal utrzymywać tajemnice wojskowe i tajne kody. Znajdź ich ty!

10. Strefa wykluczenia w Czarnobylu. Podczas wizyty w Czarnobylu każdy znajdzie coś dla siebie w szczegółach.

Oczywiście, wszelkie TOP miejsca będą miały swoje własne. Ktoś znajdzie niesamowity dom, zamrożony w oczekiwaniu na swoich byłych mieszkańców na środku ulicy, a ktoś - ku fanatyzmowi - zakocha się w diabelskim młynie.

10 najlepszych atmosferycznych miejsc w Czarnobylu
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły