Park rozrywki w Prypeci - jednym z najbardziej klimatycznych miejsc

Strefa Czarnobylska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla turystów na całej Ukrainie. Jej symbolem jest diabelski młyn w wesołym miasteczku.

Park, który nie był przeznaczony do otwarcia

Wszystkie atrakcje w tym parku uruchomiono tylko w trybie testowym - miał on zostać otwarty w Międzynarodowy Dzień Solidarności Robotniczej - 1 maja. Ale karuzele, łodzie, samochody - wszystko to pozostało zamrożonym symbolem tragedii, ponieważ na kilka dni przed otwarciem parku nastąpiła eksplozja reaktora i to miejsce było wykorzystywane do lądowania helikopterów wojskowych. A kiedy to się skończyło, zamiast śmiechu dzieci zapanowała tam tragiczna cisza.

Park znajduje się w centrum Prypeci i koniecznie jest objęty wycieczkami po Czarnobylu. Ponad trzydzieści lat po tragedii jest całkowicie pokryty zielenią. Jego popularność wśród turystów tłumaczy kontrast między niewinnością dzieciństwa, dla którego wszystko to zostało zbudowane, a straszną rzeczywistością tego, co się wydarzyło.

Wizytówka strefy w Czarnobylu - Diabelski Młyn

Jest to najbardziej znany obiekt nie tylko samego parku, ale całego Prypeci. Podobnie jak inne zabytki w Czarnobylu, turyści często odwiedzają ten obiekt, jest on stale patrolowany w godzinach porannych i wieczornych, aby uniknąć tragedii - niektórzy „prześladowcy” próbują się na niego wspinać.

Wizyta w parku rozrywki i diabelskim młynie jest obowiązkową częścią programów wycieczek, jednak nie należy próbować odwiedzać tego miejsca bez eskorty doświadczonych przewodników, jest to zbyt niebezpieczne. Bez obecności człowieka koło popadło w ruinę, więc lepiej jest oglądać je z bezpiecznej podleglośći.

Diabelski młyn miał zatoczyć pełne koło w pięć minut, a dzięki solidnej wysokości dwudziestu czterech metrów musiał mieć piękny widok na miasto.

Najsmutniejszym miejscem w parku jest przejażdżka samochodami

Jeśli diabelski młyn stał się smutnym symbolem całego Prypeć, to porzucone, zardzewiałe samochody robią wrażenie na turystach jako wspomnienie dzieciństwa zaczerpnięte z dzieci z Czarnobyla. To naprawdę bardzo smutny widok.

Tor wyścigowy miał stać się jedną z największych atrakcji parku, a ponieważ niektóre samochody pozostały na swoich miejscach, robi to jeszcze bardziej przygnębiające wrażenie.

Park rozrywki w Prypeci - jednym z najbardziej klimatycznych miejsc
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły