Opuszczone wioski strefy wykluczenia w Czarnobylu

Czarnobyl i Prypeć to miasta duchów. Zostali porzuceni za noc przez wszystkich mieszkańców. Wszystko to było po prostu puste. Chociaż Prypeć był uważany za jedno z najmłodszych miast, średni wiek mieszkańców wynosił 27 lat. Infrastruktura miast była dobrze przemyślana, mieszkańcy musieli tylko czekać na wygodę. Jednak oprócz miast, w strefie wykluczenia w Czarnobylu są nie tylko miasta, ale także dziesiątki wiosek pozostawionych w tym samym stanie.

Prywatne, grupowe wycieczki do Czarnobyla i Prypeci

Wioski są w takim samym stanie jak reszta obszaru. W nich jest wiele domów, w których sytuacja jest zachowana, jak to było, właściciele odeszli. Wizyta w Czarnobylu z przewodnikiem to zawsze nowe doświadczenie, okazja do myślenia, wyciągnięcia wniosków z przeszłości. Ale wycieczki do odległych wiosek Strefy Wykluczenia są szczególnie klimatyczne. Dzięki integralności domów można zobaczyć, poczuć, jak wyglądało życie w tamtych latach.

Jednak osobliwością opuszczonych wiosek strefy wykluczenia w Czarnobylu jest ich oddalenie i lokalizacja. Możesz samodzielnie zrozumieć teren, ale jest to niebezpieczne, i to nie tylko ze względu na niestabilne tło promieniowania. Wioski są daleko, już zarośnięte drzewami, mogły się w nich osiedlić dzikie zwierzęta. Dlatego, aby wszystko poszło gładko, potrzebujesz zorganizowanej wycieczki do Czarnobyla z Kijowa i wycieczki z przewodnikiem.

Jakie opuszczone wioski należy uwzględnić podczas wizyty w Czarnobylu

Jednym z najbardziej niezwykłych opuszczonych miejsc w Strefie Wykluczenia jest wioska Kopachi, w której zachowały się tylko dwa obiekty: przedszkole i murowany budynek. Pozostałe budynki wsi zostały całkowicie zburzone i pochowane. Powodem tego jest zbyt duża dawka opadu promieniowania. Wioska położona jest między miastami Czarnobyl i Prypeć w pobliżu stawu chłodzącego. Dojazd jest stosunkowo łatwy, a zwiedzanie tego miejsca przynosi wiele wrażeń.

Inna wieś - Shepelichi, znajdowała się na terytorium, które zostało eksmitowane bezbłędnie. We wsi pozostało wiele budynków, budynki mieszkalne zostały opuszczone wraz z zawartością. Niektóre z nich mają nawet skrawki kalendarzy z datą 3 maja. Najwyraźniej był to dzień eksmisji.

Takich miejsc jest wiele do odwiedzenia. Niektóre wioski są całkowicie puste. W innych są jeszcze mieszkańcy, osadnicy, którzy nie chcieli opuszczać domów. Jeśli dotrzesz do miejscowych, będzie jeszcze więcej wrażeń. Istnieje możliwość zapoznania się ze szczegółami wypadku, ewakuacji i innych wydarzeń z przeszłości. Aby jednak się nie zgubić, lepiej jest, aby podróż do Czarnobyla z Kijowa odbyła się z przewodnikiem.

Opuszczone wioski strefy wykluczenia w Czarnobylu
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły