Strefa wykluczenia w Czarnobylu: miejsce, w którym spotyka się przeszłość i przyszłość

Eksplozja elektrowni jądrowej w Czarnobylu miała miejsce w kwietniu 1986 r. Rezultatem zniszczenia czwartej jednostki napędowej był wygórowany poziom promieniowania, który zniszczył życie wielu ludzi. Tysiące kilometrów zanieczyszczonego terytorium zamieniło się w 30-kilometrową strefę wykluczenia, z której wszystkich mieszkańców pospiesznie ewakuowano.

30-kilometrowa strefa wykluczenia w Czarnobylu składa się z opuszczonych terytoriów z opuszczonymi, zrujnowanymi domami i przedmiotami.

W Strefie wykluczenia w Czarnobylu jest wiele miejsc, które oddają ducha tego strasznego wydarzenia. Wieś Kopachi znajdowała się cztery kilometry od elektrowni jądrowej w Czarnobylu, w związku z czym otrzymała strefę szoku radiacyjnego, a po wypadku została całkowicie pochowana w ramach programu odkażania: domy zostały pochowane w ziemi.

Prypeć było miastem młodości

Średni wiek populacji wynosi 26 lat. To tutaj mieszkali pracownicy stacji i to miasto zostało całkowicie ewakuowane. Porzucony i zrujnowany, powoli, ale nieubłaganie ustępuje miejsca naturze. Ze względu na zarośla, które pokrywały Prypeć, trudno jest teraz ustalić, na której ulicy się znajdujesz.

Park rozrywki w Strefie wykluczenia w Czarnobylu

Został zbudowany dla mieszkańców Prypeci wiosną 1986 roku. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 1 maja, ale ludzie tak i nie mieli okazji, aby skorzystać z parku. Zardzewiałe karuzele i resztki świątecznych dekoracji wyglądają jak sceneria filmu na temat postapokalipsy.

Czwarty reaktor

Ten, na który wybuchł. Teraz jest pokryty sarkofagiem, więc nie możesz już na niego patrzeć. Można jednak wyobrazić sobie, jak wszystko wyglądało przed wypadkiem. Po lewej stronie znajduje się Trzeci Reaktor, który był lustrzanym odbiciem Czwartego. W listopadzie 2016 r. Czwarta jednostka napędowa została pokryta nowym stuleciem sarkofagu (New Safe Confinement).

Red Forest w Strefie wykluczenia w Czarnobylu

Las sosnowy sąsiadujący ze stacją otrzymał dawkę promieniowania, z której drzewa zmieniły kolor z zielonego na czerwony w ciągu trzydziestu minut. W wyniku naświetlania rośliny i zwierzęta zmarły na obszarze około dziesięciu kilometrów kwadratowych. Większość drzew po wypadku została pochowana. Teraz strefa wykluczenia w Czarnobylu jest zarośnięta nowymi krzewami i drzewami. Mieszkają tam rysie, wilki, lisy, niedźwiedzie, żyje wiele innych zwierząt i ptaków.

Czas się tu zatrzymał

Będąc w Strefie wykluczenia w Czarnobylu, zanurzamy się w przeszłość, jednocześnie zdając sobie sprawę, że przyszłość prawdopodobnie będzie wyglądać tak po zniknięciu ludzkości. Strefa wykluczenia w Czarnobylu to miejsce, w którym śmierć spotyka życie, przeszłość i przyszłość.