Co wiadomo o medycznej i sanitarnej części miasta Prypeć?

Pięciopiętrowy szpital, który znajduje się w opuszczonym mieście Prypeć, nawet jak na dzisiejsze standardy, uważany jest za dość dużą konstrukcję, w skład której wchodzą: pogotowie ratunkowe, oddział dziecięcy, szpital położniczy i kostnica. Tej strasznej kwietniowej nocy 1986 roku, po wypadku, szpital ten przyjął pierwszych likwidatorów i ofiary wybuchu w reaktorze jądrowym. Ofiary, które trafiły do ​​szpitala, wykazywały charakterystyczne objawy narażenia na promieniowanie, tj. wysoką gorączkę, nudności, sporadyczne wymioty.

Już rano po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w szpitalu zmarł pracownik elektrowni jądrowej V.N. Shashenok, który tej nocy pełnił dyżur w pobliżu czwartego bloku energetycznego. Później przywieziono tu 28 strażaków, którzy zajmowali się gaszeniem pożaru czwartego bloku energetycznego, a tych, którzy byli w skrajnie ciężkim stanie, wysłano do szóstego moskiewskiego szpitala. Jak się później okazało, wszyscy nagle zmarli, podobnie jak opiekujące się nimi pielęgniarki.

Co kryje się w piwnicy budynku medycznego

Ta piwnica jest dziś najbardziej radioaktywnym miejscem w całym mieście Prypeć, ponieważ przechowywane są tutaj wszystkie ubrania zdjęte strażakom. To miejsce jest tak przerażające i niebezpieczne, że nawet dzisiaj lepiej nie przebywać tam przez długi czas bez specjalnych środków ochrony. Są tu buty, kurtki, maski, sprzęt noszony przez strażaków i innych likwidatorów, a z tych rzeczy wciąż emanuje ogromne promieniowanie.

Dziś dostęp do piwnicy jest wypełniony tonami piasku, aby uchronić niepiśmiennych turystów przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Jednostka medyczna dzisiaj

W Prypeci wielu jest zainteresowanych dotarciem do tego upiornego miejsca, ponieważ jest tam wiele rzeczy i pozostałości leków, które przetrwały do ​​dziś. Na oddziałach można zobaczyć różne naczynia, fartuchy, probówki i butelki medyczne. Na korytarzach szpitala wiszą też plakaty z symbolami ZSRR, a ówczesne hasła na murach przenoszą turystę na wiele lat do tamtego strasznego kwietniowego dnia.

Wycieczki do strefy wykluczenia w Czarnobylu

Wszyscy turyści, którzy chcą doświadczyć epoki Związku Radzieckiego, mogą skontaktować się z naszą firmą i zamówić dokładnie tę wycieczkę do Czarnobyla, która zostanie zapamiętana na zawsze, ponieważ lokalizacje czarnobylskiej strefy wykluczenia nikogo nie pozostawią obojętnym.

Co wiadomo o medycznej i sanitarnej części miasta Prypeć?
Najbardziej ciekawe
Inne artykuły